Menu
Namens de Kring is op 28 januari (nog voor de aankondiging van haar troonafstand) een brief namens het Bestuur van de NKvB, felicitatiewensen van kringleden opgeschreven tijdens de Nieuwjaarsbrunch, foto's van de nieuwjaarsbrunch en 75 planten Spathiphyllum door Adrie Huisman op het privéadres van de Koningin afgegeven.

Aan Hare Majesteit de Koningin
Paleis Huis ten Bosch
’s-Gravenhaagse B 10
2594 BD DEN HAAG

Amsterdam, 29 januari 2013

Majesteit,
De Nederlandse Kring van Beeldhouwers wil u graag feliciteren met uw 75ste verjaardag. Wij hopen van harte dat u op 31 januari a.s. een plezierige dag zult beleven in familiekring. De gezondheidstoestand van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Friso zal ongetwijfeld een schaduw werpen over deze feestelijke dag. In ons hart leven en denken wij steeds met u mee en hopen met u op een gunstige ontwikkeling in het revalidatieproces van Prins Friso.
Twintig jaar geleden, mei 1993, liet u ons weten een Erelidmaatschap van onze vereniging met genoegen te aanvaarden. Het verzoek daartoe vloeide indertijd voort uit uw medewerking aan een documentaire over uw kunstbezit en uw interesses met de eigentijdse kunst en kunstenaars. De vereniging heeft uw toezegging altijd buitengewoon gewaardeerd en is u daar nog steeds in hoge mate erkentelijk voor. In datzelfde jaar, 1993, vond in Kasteel Groeneveld te Baarn de tentoonstelling plaats ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Kring. U heeft toen een informeel bezoek gebracht aan de beeldententoonstelling. Voor de Kring een unieke gebeurtenis.

In 2018 hopen wij ons 100-jarig bestaan en uw 25-jarig Erelidmaatschap te vieren. Op weg naar de viering van ons jubileum zijn wij reeds begonnen ons te oriënteren op mogelijkheden om dit bijzondere feit luister bij te zetten en daartoe een ieder te benaderen die onze vereniging een warm hart toedraagt. Mede daarom zouden wij u, als Erelid, graag bij de voortgang van de organisatie van de viering betrekken. Wij hopen u daartoe op overzienbare termijn te kunnen benaderen.

Met de meeste hoogachting, namens het interim-bestuur,

Corrie van de Vendel,
Voorzitter van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers
Jan Tooropstraat 1
1062 BK Amsterdam

 

Aan Hare Majesteit de Koningin,
Ter uitleg van deze plantengroet van Spathiphyllum het volgende: Deze 75 planten komen van Aad van der Knaap uit Naaldwijk (www.kpholland.nl) en zijn gegroeid uit zaden die steeds vers van moederplanten afkomstig zijn. Zaad kan maar kort bewaard worden. Deze planten hebben een air purifying werking. Voor deze opmerkelijke dag, planten met witte bloemen die de omgeving zuiveren. 1 blauw gemaakte plant voor het komend jaar. Dit verkort de levensduur, vandaar een reserve plant ongekleurd. De grote plant is uit stek vermeerderd dat men dan importeert als ministekje uit Costa Rica en deze in Naaldwijk verder opkweekt tot plant.
Als kunstenaar uit het Westland is dit iets waar ik trots op ben, dat deze plantenkweker zo'n bijzonder product ontwikkeld. Mijn wens is dan dat het zijn zuiverende werking mag hebben in uw omgeving.

Bijlage: informatie over deze plant.


Vierentwintig felicitatiewensen aan HM de Koningin, opgeschreven tijdens de nieuwjaarsbrunch 20 januari 2013 (overgetypt van handgeschreven wensen voor eigen documentatie)

Hare Majesteit,
Met bewondering over uw functioneren als koningin wens ik u een hele goede verjaardag toe. Ik hoop u in later instantie meer bij onze plannen te kunnen betrekken en verwelkomen. Corrie van de Vendel
Lieve Koningin, Hele mooie gezellige verjaardag gewenst en veel lucht en gezondheid van de witte bloemen die we geven. Vriendelijke groeten en wie weet ooit tot ziens, Merel Holleboom
Van harte gefeliciteerd met uw 75ste. www.mariaschilder.nl
Majesteit, Staatszaken nemen jaren. Beeldhouwen heeft geen tijd, maar geeft vertrouwen. Joost Barbiers
Majesteit, Het zou ontzettend leuk zijn als u een keer de Nieuwjaarsbrunch van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers zou kunnen bezoeken. U bent van harte welkom! Cornelis van Houwelingen
Gentile Regina Beatrice, Un cordiale buon compleanno. Le faccio tanto coraggio per la situazione di salute di Suo figlio, e i più sentiti auguri. Lidia Palumbi Kunst streeft naar vorm en hoopt op schoonheid (Saul Bellow) Ik wens u nog vele jaren met schoonheid toe. Hannie van der Made, vrijwilliger NKvB
Van harte! En blijf een warm hart voor de steenbeeldhouwers houden, want ik weet dat u daar ook van geniet. Petra Boshart
Geachte Majesteit, gefeliciteerd met uw verjaardag! Ik wens u een goede gezondheid toe en ik wens u ook heel veel sterkte toe met uw zoon. Rob Schreefel, Godelieve Smulders
Lieve Majesteit, Veel goeds toegewenst in 2013 en met uw verjaardag en dat u veel tijd zal hebben om te beeldhouwen. Mieke KLeinendorst
Geachte Majesteit, We zijn heel blij met een koningin die beeldhouwt, en het belang van sculptuur en de kunst in het algemeen, uitdraagt. Hoogachtend, Anne Berk, correspondent Sculpture Network
Van harte proficiat aan een 75-jarige collega! Veel werkplezier, de komende jaren! Thea van Vliet
Het ware geheim van het leven ligt in het zoeken naar de schoonheid (Oscar Wilde). Marus van der Made
Van harte gefeliciteerd! Jay Bakker Beelden geven zicht!
Van harte gefeliciteerd. Lia Versteege
Groen doet leven, verjaardagsvreugde toegewenst. Adrie Huisman RTH Wicher Meursing, collega en studiegenoot van Theo Mulder
Beste Beatrix, Van harte gefeliciteerd. Van uit de beeldende kunst een colegiale groet. En veel gezondheid voor u en de uwen. Vriendelijke groeten, Marco Goldenbeld.
Heel, heel, veel liefs!! Eva Mendlik
Voor beeldhouwers staat de tijd stil ! Dick Simonis
Majesteit, Van harte gefeliciteerd met uw 75e verjaardag. Gelukkig is leeftijd, welk getal dan ook, geen belemmering om door te gaan met dat wat ons het liefst is. Nog vele kunstzinnige jaren gewenst in een goede gezondheid. Catharina F.M. van de Ven
Majesteit 75 jaar. Van harte gefeliciteerd. Vanaf 1984 had ik inspirerende ontmoetingen met u als kunstliefhebster.1984 Amstelpark (NkvB), 2000 Dwingelderveld (met dagje paardrijden), 2003 PeatPolis ( erg warm), 2009 Dorpsgezichten (’s avonds De Nieuwe Hermitage). Hopelijk kunt u nog heel lang in gezondheid van de kunst genieten. Adri A.C. de Fluiter (Hoog)
Geachte Majesteit, Het is voor mij een eer U te mogen feliciteren met Uw 75e verjaardag via de Nederlandse kring van Beeldhouwers. Het is fantastisch,dat U,op Uw leeftijd,nog energiek genoeg bent om koningin te zijn. Ik hoop,dat U het nog lang zult volhouden en wens U nog vele gezonde en energieke jaren toe. Hoogachtend, Imke Beek-van der Meer.